oszczędność na rachunkach za ogrzewanie pomieszczeń oraz ogrzewanie wody użytkowej
wygoda
Pompa ciepła to ekologiczne oraz energooszczędne źródło ciepła dla Twojego domu. Odpowiednio dobrane urządzenie pozwala na znaczne zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem całego obiektu. Wydajne pompy ciepła zapewniają także produkcję ciepłej wody użytkowej. Wiele modeli w okresie letnim pełni rolę systemu chłodzenia pomieszczeń. Pompa ciepła to bardzo estetyczne rozwiązanie zarówno dla nowobudowanych, jak i remontowanych domów.
Dla każdego. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary oraz praktycznie brak konieczności budowania specjalnych pomieszczeń czy komina pompa może zostać zastosowana w każdym typie budownictwa. Duży wybór producentów i urządzeń pozwala dobrać pompę do właściwie każdej inwestycji. Od domków letniskowych i małych domów całorocznych do 70m² przez domy 100-200 m², aż po wille i budynki handlowo-usługowe i biurowe.
Pompy ciepła dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym, kaloryferami, jak i ogrzewaniem płaszczyznowym (sufitowym czy ściennym).
Pompa ciepła pozyskuje energię ze środowiska naturalnego. Wykorzystując energię elektryczną, przetwarza ciepło na potrzeby instalacji centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody. Przewaga nad innymi systemami do ogrzewania polega na zapotrzebowaniu jedynie 20-30% energii elektrycznej do wyprodukowania 100% energii użytkowej.
W porównaniu do tradycyjnych systemów ogrzewania jest to nawet 4-5 razy mniej.
Na rynku możesz znaleźć trzy główne rodzaje pomp ciepła: pompy powietrze-woda, powietrze-powietrze oraz gruntowe pompy ciepła. Każdy z nich przeznaczony jest do innego rodzaju budynków i każdy wiąże się także z innym wskaźnikiem mocy grzewczej czy współczynnikiem wydajności COP.
Przy wyborze pompy uwzględnij: powierzchnię budynku, ogólne zapotrzebowanie cieplne, rodzaj istniejącego ogrzewania.
Pompy ciepła powietrze-woda to idealne rozwiązanie do domów jednorodzinnych, lokali usługowych czy małych obiektów biurowych. Są to urządzenia, które mogą mieć moc grzewczą od 8 do 14-16 kW.
W ich przypadku źródłem ciepła jest powietrze atmosferyczne. Przy małym nakładzie energii elektrycznej pompy wytwarzają ciepło w trybie grzania i chłód w trybie chłodzenia. Są stosowane do ogrzania pomieszczenia oraz wody użytkowej. To wszystko dzieje się w sposób wolny od spalin i zanieczyszczeń.
Urządzenia, które znajdują się w naszej ofercie, mają wbudowany moduł Wi-Fi, dzięki czemu możesz bezobsługowo ogrzewać dom i mieć nad nim kontrolę gdziekolwiek jesteś.
Pompy ciepła powietrze-powietrze przeznaczone są głównie do mieszkań, domków letniskowych oraz małych domów całorocznych. Są to urządzenia o mocy grzania od 1 do 8 kW i mocy chłodzenia od 2,5 do 7 kW.
Są to klimatyzatory ścienne z funkcją grzania. Ich największą zaletą jest więc uniwersalność. Sprawdzają się nie tylko zimą, ale także latem. Montowane są bezpośrednio na ścianie i nie wymagają ingerencji w istniejącą instalację w domu. Świetnie sprawdzają się do szybkiego nagrzania niewielkich pomieszczeń.
Gruntowe pompy ciepła przeznaczone są do domów o powierzchni od 60m2 do 350m2. Moc grzewcza rozkłada się między 5,2 a 18,4 kW.
To nowoczesne urządzenia, które energię pobieraną z ziemi zamieniają na ciepło do ogrzania Twojego domu oraz na ciepłą wodę użytkową. Wykorzystują naturalne ciepło, które magazynuje się w powierzchniowych warstwach ziemi i w wodzie. Energia ta wykorzystywana jest do ogrzewania podłogowego czy grzejnikowego. Za darmo ogrzewa Twój dom, a w ciepłe dni daje możliwość chłodzenia. Są aż 2 x bardziej wydajne niż pompy powietrze – woda. Gruntowe pompy ciepła pozyskują więc energię na potrzeby ogrzewania zimą, jak i do chłodzenia budynku latem.
To obecnie najbardziej efektywne źródło ciepło i jednocześnie bardzo ekologiczne.
niższe rachunki
oszczędność na rachunkach za ogrzewanie pomieszczeń oraz ogrzewanie wody użytkowej
wygoda
zmiany parametrów można dokonać zarówno ze sterownika urządzenia, jak również zdalnie
bezawaryjnie
przed każdym uruchomieniem urządzenie wykonuję autodiagnostykę komponentów pompy ciepła
bezobsługowo
nie musisz dokładać paliwa, zamawiać z wyprzedzeniem opału i pilnować czy nie zgasło
niska emisja CO2
pompa ciepła to rozwiązanie przyjazne dla środowiska – ogranicza emisję zanieczyszczeń nawet o 65%
oszczędność
nie potrzeba miejsca na kotłownię i składowanie opału oraz budować komina
Pompy ciepła cieszą się opinią niezwykle ekologicznych źródeł ogrzewania, w przeciwieństwie, chociażby do pieców działających na dowolne paliwo opałowe. I jest to prawda – praca pompy ciepła absolutnie nie jest szkodliwa dla naszego otoczenia, przede wszystkim ze względu na to, że nie produkuje ona żadnych zanieczyszczeń, takich jak spaliny czy popiół.
Co więcej, aby pompa mogła pracować odpowiednio, jej moc musi być dobrana pod konkretny budynek, który będzie ogrzewała. Dzięki temu będzie ona wytwarzać tylko tyle ciepła, ile faktycznie jest potrzebne.
9 milionów
Europejskie Stowarzyszenie Pomp Ciepła (EHPA) podaje, że pompy ciepła przyczyniają się do zmniejszenia emisji CO2 o ponad 9 milionów ton w samej tylko Unii Europejskiej.
Pompy ciepła pozwalają na zmniejszenie emisji CO2 o 35–65% w porównaniu z kotłami gazowymi.
Kilka trybów cichej pracy do wyboru pozwala obniżyć poziom emitowanego hałasu. Zwiększa komfort i zmniejsza zanieczyszczenie hałasem poprzez wybór trybu cichego, nocnego i ultra cichego.
Wybór odpowiedniej pompy ciepła jest niezwykle istotny. To właśnie od tego urządzenia będzie zależeć komfort termiczny w naszym domu. Szeroka oferta pozwala na dobór właściwego urządzenia z uwzględnieniem specyfiki budynku i zapotrzebowania na energię.
Zastanów się, czy pompa ciepła będzie wykorzystywana do ogrzewania wody użytkowej, czy szukasz rozwiązania kompleksowego służącego do całkowitego zaspokajania potrzeb cieplnych budynku CWU i CO.
Kolejnym krokiem jest sprawdzenie możliwości technicznych i zaplecza finansowego związanego z inwestycją w urządzenie oraz porównanie szacunkowych kosztów eksploatacyjnych dla różnych rodzajów pomp ciepła: powietrznych, gruntowych i wodnych.
Warto także pamiętać o możliwościach wsparcia finansowego w ramach programu „Czyste Powietrze”.
Dobierając pompę ciepła do budynku, szczególną uwagę należy zwrócić na współczynnik COP. Opisany wskaźnik określa ilość energii cieplnej, którą uzyskujemy zużywając 1 kWh energii elektrycznej.
Zwróć uwagę na klasę energetyczną. Ma ona wpływ na Twoje przyszłe rachunki za energię i w konsekwencji Twoją oszczędność. Jeśli planujesz skorzystać z dofinansowania do zakupu i instalacji pompy będzie to jedno z kryterium przyznania wsparcia.
Aby zapewnić sobie spokój na lata, zwróć uwagę na oferowaną gwarancję i serwis na wybrane przez Ciebie urządzenie.