Rynny to bardzo ważny, choć na co dzień niedoceniany element wyposażenia budynku. To dzięki nim woda nie zalewa ścian i jest odprowadzana z dachu do odpowiednich studzienek kanalizacyjnych. Niezależnie od typu budynku, w którym planujemy montaż rynny, powinna ona odznaczać się 3 cechami:
Jak zatem dobrać odpowiednią rynnę do nowoczesnego obiektu – taką, która spełni nasze oczekiwania wizualne, a do tego będzie funkcjonalna i przyjazna naturze?
Nowoczesne budownictwo stawia na nieoczywiste formy i rozwiązania, które odbiegają od standardowych. Tak samo jest w przypadku rynien – jednym z najbardziej poszukiwanych systemów są rynny ukryte, które doskonale wkomponowują się w zwartą bryłę budynków pokrytych dwuspadowym dachem, przypominających wyglądem stodoły. Takie rynny są bezpiecznie ukryte w elewacji i estetycznie łączą bezokapowy dach z bryłą obiektu, a jedynym widocznym elementem jest tu maskownica z trwałej i odpornej na wilgoć, deszcz, wiatr i promieniowanie UV blachy powlekanej.
Korozja czy przecieki to w przypadku Lindab Rainline nie problem – ten kompletny, nowoczesny system nadaje się do montażu w budynku tradycyjnym, jak również nowoczesnym. Składa się z półokrągłych rynien, rur spustowych i akcesoriów, takich jak haki, złączki, wpusty i denka. Dzięki powłoce Elite dostępny jest w aż 13 kolorach, co pozwala dopasować go do wyglądu elewacji oraz innych detali. Lindab Rainline wyposażony jest w system Vandal Stop zapobiegający uszkodzeniom mechanicznym, który można montować np. obok szkół czy boisk. Ponadto – jest w pełni przyjazny dla środowiska.
Lindab Square natomiast to zupełnie nowy kształt rynny świetnie wpisujący się w design współczesnych obiektów. Dzięki zatrzaskowej funkcji i klamrze z gumową uszczelką już przymocowaną do produktu jest to także bardzo trwałe rozwiązanie. Oba systemy objęte są 30-letnią gwarancją.
Trwałe rynnowe systemy stalowe nie tylko świetnie wyglądają i pozwalają zachować doskonały wygląd nowoczesnych budynków, ale też są ekologiczne. Niezależne testy, jakie przeprowadzili dla nas eksperci, wykazały, że stal ma najniższy ślad węglowy spośród wszystkich materiałów do produkcji systemów rynnowych. Nawet 30% stali do ich produkcji zostało pozyskanych dzięki recyklingowi. W Lindab aż 98% wyrobów, jakie zostały zamontowane u naszych Klientów, będzie ponownie przetworzona.
Jeżeli więc szukasz nowoczesnych systemów rynnowych do równie nowoczesnego domu w ekoklimacie – nie wahaj się – w ofercie firmy Lindab znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.