Każdy sprawnie funkcjonujący dom powinien mieć solidne orynnowanie. System rynien odprowadzających deszczówkę dba o to, aby wilgoć nie dostawała się do murów i nie niszczyła elewacji oraz nie zalewała okien. Wybierając rynny do ekologicznego domu, warto postawić na trwałe, przyjazne środowisku, ale też elastyczne rozwiązania, dzięki którym system będzie szczelny, estetyczny i posłuży nam wiele lat.
Czy wiesz, że stal ma najniższy ślad węglowy spośród wszystkich metali? Oznacza to, że jest najbardziej ekologicznym materiałem, na jaki możemy się zdecydować, wybierając rynny. Nawet 30% materiału pochodzi z recyklingu, a jego żywotność to aż 70 lat! W Lindab jesteśmy dumni z tego, że nasze systemy rynnowe w aż 98% mogą zostać poddane ponownemu przetworzeniu i wykorzystaniu.
Lindab Rainline to kompletny system. Składają się na niego wszystkie elementy niezbędne do montażu orynnowania – od półokrągłych lub prostokątnych korytek aż po haki, złączki czy wpusty. Wykorzystana do produkcji rynien stal ma obniżoną podatność na rozszerzalność pod wpływem temperatury, a dwustronna galwanizacja o grubości 274 g/m3 zapewnia jej wysoką trwałość. Dodatkowo – oferujemy na niego gwarancję do 40 lat – niezależnie od tego, czy wybierzesz wariant niemalowany, czy pokryty kolorem.
Systemy z linii Rainline mają wiele zalet:
Na koniec chcielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie korzystamy z materiałów PCV do tworzenia naszych systemów rynnowych. Przede wszystkim są one mniej odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym na zmiany temperatury. Elementy z tworzywa także szybciej płowieją. Dodatkowo – nie są tak trwałe, jak te wykonane ze stali – gwarancja na nie wynosi zazwyczaj około 20 lat. Ponadto plastik zdecydowanie nie jest ekologiczny, a jego produkcja pozostawia znacznie większy ślad węglowy.